Krása, Móda, Nákupovanie, Oblečenie, Štýl
Leave a comment

Re-see showroom #MBPFW 2016

V pondelok 21. Marca som sa zastavila v galérii Kvalitář pozrieť si módnych dizajnérov a ich umelecké diela priamo z móla Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. Nespresso re-see showroom #MBPFW 2016 akcia bola mojim prvým blízkym stretnutím s ozajstným Módnym svetom.

Nespresso_MBPFW-2016-1

Nespresso “re-see showroom”, sa po vzore veľkých svetových týždňov módy konal po prvý krát. Módny odborníci, ich úžasne dizajny u lahodnej kávy – aký skvelý nápad!

Nespresso_MBPFW-2016-1a

Návštevníci, si v galérii Kvalitář na Senovážnom námestí v Prahe, mohli pozrieť všetky kolekcie prezentované v uplynulých dňoch na fashion weeku a ako bonus tiež výber z novej kolekcie Martiny Špetlovéj. A čo viac nielen pozrieť ale aj dotknúť a porozprávať sa s dizajnérmi.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week – 16-23 Marec 2016

Nepodarilo sa mi získať Press pozvánku na hlavne prehliadky kvôli obmedzenej kapacite… bla bla povedzme si to otvorene nie som mediálna hviezda a nespím s nikým dôležitým haha – Evidentne potrebujem súrne zohnať nove známosti :) Bolo to moje prvé blízke stretnutie s ozajstným Módnym svetom a návšteva podobnej akcie. Pre vstupom do miestnosti som vôbec nevedela čo mam očakávať. Ale zistila som, že sa nie je čoho báť haha. Priestory galérie boli plne umeleckých diel, ale tentoraz neboli na stenách, ale na ramienkach. Niektorí z návrhárov boli prítomní a pripravení odpovedať na zvedavé otázky.

#MBPFW – Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Prijemným prekvapením bolo že kúsky na vešiakoch boli až neuveriteľne nositeľne! Pamätám si tie stovky prehliadok ktoré som sledovala už ako dieťa, zo zatajeným dychom, v televízii a 80% modelov vždy boli extravagantne, totálne nenositeľne kúsky. Výtvory kreativity a výbuchy fantázie dizajnérov, ktoré sa však do reálneho života len ťažko dajú zaradiť – čo i len na ples, do divadla či na inú nóbl príležitosť. Ďalším spojovacím prvkom boli moderne materiály ako neopren v kombinácii s bavlnou. Neopren sa stal neuveriteľne populárnym materiálom, tak vznikla takzvaná Scuba Fashion. Nemá to však nič spoločne so športom či plávaním. Dizajnéri ho kombinujú s iným materiálmi a vytvárajú elegantne kabátiky, šaty, sukne atď. Definitívne jeden s mojich obľúbených materiálov. Prijemný na dotyk a zároveň zahreje bez pĺznutia a kúsania :) Volám ho nepriestrelný.

Môj jednoznačný favorite bola Zuzana Kubičková a jej pusinkové šaty. Skvelý nápad použitia ozdobnej čipky ako základného materiálu na rôzne odevne kúsky.

VAN GRAAF Junior Talent 2016

V súťaži odevných dizajnérov do 26-tich rokov VAN GRAAF Junior Talent 2016 zvíťazila kolekcie tvorivej dvojice Daniely Peškové a Filipa Jakaba. Pešková i Jakab sú spolužiaci a študenti Ateliéru designu odevu a obuvi pražskej Vysokej školy umeleckopriemyselnej. Súťaž pre začínajúcich tvorcov sa konala v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Week už tretíkrát. Po záštite automobilky Mercedes-Benz v minulom roku sa do podpory mladých talentov vložila spoločnosť VAN GRAAF, ktorej obchodný dom na Václavskom námestí prináša do Prahy individuálny servis a značkovú módu vysokej kvality značiek Boss, Marc Cain alebo Polo Ralph Lauren.

Nespresso_MBPFW-2016-VAN-GRAAF-Junior-6

Popis fotografie (zľava): Lukáš Loskot, riaditeľ MBPFW, Liběna Rochová, patrónka súťaže, Daniela Pešková a Filip Jakab, víťazovia súťaže, Maik Rothhaar, vedúci obchodného domu VAN GRAAF v Čechách.

Video z prehliadky finalistov VAN GRAAF Junior Talent 2016

Zdroj profesionálnych fotiek z podujatia #MBPFW – fotografi s podujatia. Ďakujem.

Dúfam že ste si užili troška módy a že nabudúce sa dostanem bližšie k Fashion weeku :) Ďakujem za vás čas! Xxx

Pridaj komentár