Blogovanie, Inšpirácia, Tvorivosť, Umenie, Zábava, Životný štýl
Leave a comment

Prague Design Week 2016

Minulý týždeň sa konal v Prahe – Prague Design Week 2016. Skoro som ho prepásla vďaka nabitému programu a krásnemu počasiu :) Ale zvedavosť mi nedala.

Takže som v nedeľu, posledný deň, predsa vyrazila. Čakala som skladiskové priestory, výstava sa však konala na 4 poschodiach budovy v srdci starého mesta. Kúsok od Orloja, skvela pozícia na prilákanie turistov :) Takmer každý vystavujúci mal svoju miestnosť – ktorú nadizajnovali podľa svojho gusta a fantázie. Obrovská zbierka nápadov. Mat tak vlastný byt, už aj kradnem nápady :) Bolo to ako designersky časopis naživo. Obrovské množstvo skvelých nápadov, inšpirácie a noviniek. Mnohí dizajnéri boli pripravení ukázať svoje tajomstva ako sa hovorí „in progress“. Je super vidieť že všetky tie originálne výtvory sú výtvorom niečích rúk. Že sú za nimi reálni ľudia, ktorých stretávame na ulici, možno vás sused, či nenapadne dievča čo ste stretli minule v knižnici. Nie všetci umelci a dizajnéri vyzerajú ako extravagantní blázni.

No ale dosť bolo kecania, pozrite si radšej fotky a nechajte sa pohltiť svetom fantázie a geniálnych nápadov :)

Prague Design Week 2016

Tretí ročník medzinárodnej dizajnérskej prehliadky Prague Design Week 2016 sa konal od pondelka 2. do nedele 8. mája 2016 v pražskom Kafkovom dome. Na štyroch poschodiach – expozície 93 vystavovateľov, ktorí ukázali svoje novinky a poodhalili proces svojej tvorby. Každodenné workshopy, večerné prednášky a premietania v Design Kine.

Skvelá kreativitou nabitá atmosfera! Veľka vďaka všetkým zúčastneným. Čí už ste dizajnér, milovník umenia alebo náhodný návštevník dúfam že ste si našli vaše obľúbene kúsky a nezabudnite sa prísť pozrieť na Prague Design Week 2017!

www.praguedesignweek.cz

Tak teraz idem meditovať nad tým čo by som ja mohla také zaujímavé vytvoriť čo by stalo za vystavovanie :D Dik že ste sa stavili na BiloBlogu a utekajte si užiť jar a slniečko.

Pridaj komentár