Móda, Nákupovanie, Oblečenie, Ponuka, Šperky, Štýl, Výpredaj
Leave a comment

Žižkovský blšák – Marec 2016

Minulú nedeľu som bola na Na môjom prvom blšáku. Žižkovský blšák – Marec 2016 sa konal v priestoroch Pražského klubu Storm. Super miesto pre všetkých hľadačov pokladov.

Zizkovsky-blsak-nakupy-3

Žižkovský blšák

Žižkovský blšák je akcia venovaná predaji noseného dámskeho, pánskeho oblečenia a ostatných doplnkov. Skvelá príležitosť obohatiť svoj šatník za par korún. Tiež ideálny plán na upršanú nedeľu (6.3.2016). Zavítala som na Žižkovský blšák v klube Storm, viac menej zo zvedavosti :) Už od prvej minúty bol blšák plný nákupov chtivých. Hemžilo sa to tam ľuďmi bez ohľadu na národnosť či vek. Miestni aj cudzinci, študenti aj matky s deťmi. Bola som prekvapená koľko anglicky ci francúzsky hovoriacich mladých ľudí som tam stretla. Všetci s rovnakým cieľom – nájsť poklad ktorý už iným poslúžil.

Zizkovsky-blsak-nakupy-15

Zaujímavý a rozsiahlý priestor klubu poskytuje dostatok miesta pre predajcov, ale vďaka množstvu návštevníkov na niektorých miestach bolo troška tesno. Všetko sa však nieslo v prijemnej atmoške so skvelým hudobným podmazom od Dj-ky Snookey. Jediná škoda že osvetlenie nebolo dostačujúce, načo sa stážovali aj nakupujúci. Moje fotenie nedopadlo úplne podľa mojich predstav ale zato dobre ilustruje realitu. Predajci boli veľmi priateľskí, usmievaví a ochotní. Nadšene súhlasili s fotením či skúšaním veci. Prijemná zmena po nahnevaných predavačkách v obchodných centrách :D

Zizkovsky-blsak-nakupy-1

Naposledy som v secondhande nakupovala snáď pred 20-timi rokmi v Trnave. V tej dobe secondhand znamenal – staré veci z Ameriky. Nebolo to moc nakupovanie skôr užasanie sa nad jednotlivými kúskami :D ako pubertáčka som nebola moc odvážna, takže som isto prehliadla kopu úžasných kúskov :) Veľmi ma zaujímalo ako to bude secondhand vyzerať v roku 2016, aké veci tam budú na predaj.

Široká ponuka

Ponúkane tovary boli nielen šaty a topánky, ale taktiež veľa doplnkov ako kabelky, šperky, šatky, slnečné okuliare a dokonca aj kozmetika. Úprimne som sa musela krotiť aby som nenakúpila pol kila bižutérie :D po minuloročnej výzve – No Fake vyzve – nekupovania bižutérie by to bola troska kontraproduktívne :)

Zizkovsky-blsak-nakupy-5

Nákupná horúčka

Na potulkách s foťakom som našla úžasnú šatku, myslím že to bolo H&M, ktorá sa mi dokonale hodila, samozrejme :) ale nemala som pri sebe peňaženku, poprosila som ju odložiť. Ale bohužiaľ mi ju predávajúca slečna v zápale obchodovania predala :D Takže ponaučenie znie: „Keď nájdete poklad vrhnite sa po ňom a v žiadnom pripade ho nepušťajte z ruk!!“

Zizkovsky-blsak-nakupy-18

Zizkovsky-blsak-nakupy-12

United colors of Žižkovsky blšák

Veľa ľudí si pod slovami second-hand predstavuje staré, vyblednuté ci vynosené z podoby oblečenie, nebolo tomu však tak! Hýrilo to tam farbami, takže som sa extrémne krotila a nenakúpila som všetko čo mi padlo do oka. Tak som si aspoň hneď namieste spravila zopár naštylovaných fotečiek.

Zizkovsky-blsak-nakupy-13

Zizkovsky-blsak-nakupy-11

Zizkovsky-blsak-nakupy-14

Zizkovsky-blsak-nakupy-16

Občerstvenie

Niektorí predávajúci prišli zo super nápadom malého občerstvenia, čim isto zaujali mlsných návštevníkov. :) Super nápad!

Zizkovsky-blsak-nakupy-10

K dispozícii bola nielen plna ponuka nápojov z baru ale taktiež skvelá káva a čerstvé slané aj sladké koláče pod taktovkou – Zmrzliny Hlina. Dala som si môj obľúbený humus s šalátom a Pitta chlebom. Mľask!

Zizkovsky-blsak-nakupy-7

Ako dezert som si dala cheesecake. Úprimne mala som si problém vybrať, pretože všetko vyzeralo úplne fantasticky! Bábovka, čokoládový, mrkvový a jablkový koláč a iné dobroty. Neskôr som sa taktiež posilnila quishom – slaný koláč nikdy nesklame.

Zizkovsky-blsak-nakupy-9

Zizkovsky-blsak-nakupy-2

Zizkovsky-blsak-nakupy-4

Zizkovsky-blsak-nakupy

Nájdi si dokonalý kúsok na Žaškovskom blšku

Zizkovsky-blsak-nakupy-6

Napriek smúteniu za úžasnou šatkou ktorá mi zmizla z pred nosa :) som si našla to moje pravé orechové. Fantasticky vojensky kabátik, s štýle Michael Jacksona, ktorý som tak nejak vždy chcela ale nikdy nikde nenašla :D Dokonca je z Primarku! U toho istého predajcu som kúpila aj náušnice ktoré sa použitými materiálmi a farbami výborne hodia ku kabátiku :) Ďalším úlovkom boli červené slnečné okuliare. Zaujal ma nielen ich RayBanovsky štýl ale hlavne červený plast veľmi podobný môjmu obalu na mobil. Mala kabelka z MANGA bude skvelé dopĺňať cely outfit. Jednoducho zase raz budem ladiť! :) Kabátik dokonalé doplni outfit s čiernými nohavicami, leginami či rifľami a bude originálny s opátkami aj teniskami… Viac foto tu – Michael Jackson outfit.

Skvelý úlovok a to všetko len za 260 korún. Ďakujem všetkým že tieto úžasné poklady čo pre mňa uchovali!

Red-army_12f

Káva, koláč, hudba a nákupy v klube. Žižkovský blšák je jednoducho super miesto pre popoludnie s kamoškou. Ďalší blšák bude v Júni (červen) a tento krát už s kopou svetla, pod holým nebom. Tak sa teším na staro nove kúsky! No a vy kto mate záujem o tuto akciu prihláste sa k newsletteru Žižkovského blšáku.

Ďakujem všetkým a teším sa nabudúce, pod holým nebom! Cmuk

Pridaj komentár