Krása, Móda, Nákupovanie, Ponuka, Šperky, Štýl
Leave a comment

No Fake výzva 2015

Dobrovoľne priznávam… Milujem ozdoby! Milujem šperky & bižutériu! Pridá každým šatom šmrnc a iskru! Ale myslím, že to bude pre mňa pekná výzva :)

Bižutéria vs Šperk

Bižutéria je šperk vyrobený z lacného, pripadne pozláteného či postriebreného kovu. Namiesto drahých kameňov sa používa sklo, plast pripadne polodrahokamy. Šperk je šperk z drahého kovu, zdobený drahokamami alebo polodrahokamami.

Vďaka nízkym cenami bižutérie (v porovnaní s ozajstnými šperkami) sú súčasťou „povinnej“ výbavy takmer každej ženy. Kupujeme si novy kúsok, pre každú špeci príležitosti či proste pre radosť! Je to taká malá čerešnička na torte. Ale ako je to zo všetkým lacným tovarom, nízka cena ma BOHUŽIAĽ často svoje nevýhody… Lacné materiály ovplyvňujú nielen zmenu vzhľadu a rýchle znehodnotenie šperku ale predovšetkým podráždenie pokožky. Lacné materiály reagujúce na svetlo, vlhkosť, parfum a všetko ostatné. Je to ozdoba, darček, suvenír, ktorý toho žiaľ moc nevydrží, hlavne keď sa o tieto poklady nestaráte ako mate. Skutočnú hodnotu bižutérie nájdete len vo vašich spomienkach.

Nove dizajny a kolekcie sa objavujú na pultoch rýchlejšie než peniaze na našich účtoch. Ale vždy sa nájde dačo čo upúta našu pozornosť, čo sa nám hodí k obľúbenému svetru, ci jednoducho nám pristane k očiam! No a tak som prišla k tejto obrovskej zbierke, ktorej hodnota sa blíži nule :D

No Fake výzva 2015

„Nekupovať žiadnu bižutériu po cely rok 2015!“

Iba „naozajstne“ šperky, vyrobené z pravých materiálov alebo od známych značiek. Uvidíme ako mi toto novoročne predsavzatie pôjde… Inak dary sú viac než vítané! :)

Spomienky z detstva

Spomínam si na všetky tie poklady v babičkinej šperkovnici. Zvykla si so mnou sadnúť a rozprávať o nich príbehy: „Tento prsteň je od tvojej prababičky, a tieto náušnice, som dostala na moje zásnuby …“ Pamätala si meno židovského klenotníka, ktorý ich vyrobil. S istotou vedela z akého materiálu sú vyrobene, aký druh drahokamu je v nich vsadený a ich vplyv na ľudské telo a dušu. Bolo to pútavé a znamenalo to pre mňa veľa. Myslím že to bola tiež taká mala záloha na horšie časy :)

No a teraz pozerajúc sa do mojich šperkovníc, som horko zaplakala… v čase keď zo mňa bude babička z nich bude len prach a hrdza. Nehovoriac o ich nulovej hodnote, ktorá by rozhodne nikoho z biedy nevytrhla :D Dúfam, že táto výzva mi pomôže vymeniť množstvo za kvalitu.


„Šaty bez šperkov je ako sex bez orgazmu“
– Natinstablog


Fakty:

Pôvod slova – Bijou: po francúzsky bizou „prst / prsteň“, z biz „prstom“.
Význam: Niečo malé a jemne opracovane, ako je napríklad ozdôbka – Malý, ale elegantný a vkusný – Klenot.

Diary:

4. Januar 2015
Primark – kupovala som náhrdelník pre kamošku. No a ako inak „zvyk je železná košeľa“. Kúpila som náhrdelník aj sebe! Bez váhania. Jeden pohľad. Jediná myšlienka, „Ach áno, presne to čo som tak dlho hľadala!“ :D A potom doma, sa mi rozsvietilo! O MÔJ BOŽE! Môj sľub! Fuck! Okamžite som utekala späť do Primarku, vrátiť diablove hráčky! :) Uff! Moje svedomie je už zase čisté! :)

28. Marec 2015
Tiffany, New York, USA – kúpila som si 2 krásne strieborné prstene Tiffany (Post už čoskoro)

31. Marec 2015
Darček od priateľa – Savannah, Georgia, USA.

12. April 2015
Darček od maminky – chutne modré náušničky z trhoviska, Slovensko.

5. Maj 2015
Môj meninový darček – ladiaci prsteň & náhrdelník – STORM, Londýn, UK. Moja najobľúbenejšia značka!

1. Júl 2015
Darček od kamošky- H&M náramok, Praha, CZ

17. November 2015
Next Blogger Network Event – Náhrdelník z darčekového automatu, Londýn, UK

20. November 2015
Body Jewellery Shop sponzorovaný článok – Srdiečkové náušnice a ušná klipsňa, USA

27. November 2015
Časť mojej výhryZoznamu želaní od Nextu cena – Next hodinky, London, UK

2. December 2015
Narodeninový darček – Primark náušnice, Londýn, UK

24. December 2015
Vianočný darček – náhrdelník, Kiev, UA

26. December 2015
Vianočný darček – náušnice a náhrdelník, Bratislava, SK


„Dokázala som to! Celý rok žiadna bižutéria! Výsledok? Nutkanie nakupovať bižutériu pri každej príležitosti je preč. PLUS za ušetrene peniaze som si kúpila ozajstne šperky! Obrovsky úspech!“


Vždy si vyberte kvalitu pred kvantitou! Vo všetkých situáciách vášho života :) Stojí to za to!

Veľká výzva. Veľký úspech! Skúste to s čímkoľvek, čo sa stálo vašou posadnutosťou. Dajte mi vedieť, ako to ide.

FOTO
Šperky: Rôznych značiek z rôznych krajín, darčeky, trhy & obchody, zhromaždene v priebehu posledných 15 rokov.

Fotky z denníka

Pridaj komentár