Blogovanie, Inšpirácia, Nákupovanie, Oblečenie, Šperky, Tvorivosť, Umenie, Zábava, Životný štýl
Leave a comment

Prague Design Week 2017

prague design week

Začiatkom apríla som navštívila štvrtý medzinárodný dizajnový festival Prague Design Week 2017. Bola som nemilo prekvapená, že bol menší ako Prague Design Week 2016, aspoň som mala ten pocit. Ale kvalita je predsa dôležitejšia než kvantita, nie? :)

Prague Design Week 2017 sa konal na štyroch poschodiach Tančícího domu, na nábreží Vltavy. Návštevníci mohli vidieť okolo 82 dizajnérov, štúdií, škôl, producentov, umelcov, klenotníkov a módnych návrhárov. Táto udalosť bola opäť predajnou výstavou. Poplatok za vstup a katalóg boli na predaj pri vstupe počas podujatia (150 Sk).

Interiéry Tančícího domu sú ideálne pre tento druh akcie. 1 miesto, 7 dní, 82 návrhárov. Mnohé tváre boli povedome z minulého ročníka… Je zaujímavé vidieť ľudí stojacich za úžasnými dizajnami. Ľudia ako ty či ja, sused alebo dievča od vedľa. Umelci a dizajnéri nie sú vždy extravagantní šialenci alebo introvertní geekovia. :D Dosť kecov. Pozrite sa, čo ma zaujalo tento rok. Vitajte vo svete dizajnu, inšpirácie a inovatívnych nápadov :)

Prague Design Week 2017

Kurátori vybrali okolo 82 vystavovateľov, ktorí prezentovali a predávali svoje výrobky, nápady a troska nám poodhalili proces tvorby. Taktiež boli k dispozícii rôzne workshopy, prednášky a tiež design kino.


“Design nie je len o vzhľade a pocitoch. Design je o funkčnosti.”
– Steve Jobs, americký podnikateľ, vynálezca a priemyselný dizajnér


Skvelý deň, pozitívna energia a kopa inšpirácie vďaka všetkým vystavovateľom. Kúpila som si túto milú a zábavnú knihu v Bookoterapy – Man meets Woman od Yang Lin. Zábavná pravda o Ženách a Mužoch v jednoduchých grafikách vám vyčarí úsmev na tvári. A najviac šialený obrázok z Printky v spolupráci s Adidasom.

PDW_19

Či už ste dizajnér, milovník umenia alebo náhodný návštevník, dúfam, že ste našli svoje obľúbené kúsky a vidíme sa na Prague Design Week 2018!

www.praguedesignweek.cz
www.fain-wood.cz
www.woodu.cz
www.hanykoi.com
Ivan Jurečka www.i1art.cz
www.lipastore.cz

Vďaka za návštevu a vychutnávajte jar.

Pridaj komentár