Blogovanie, Krása, Móda, Nákupovanie, Oblečenie, Šperky, Štýl
Leave a comment

Módne vyznanie

Som módny nadšenec s miernou nákupnou a topánkovou závislosťou. A toto je moje módne vyznanie. Rada fotím a som rada fotená, keďže nemám po ruke fotografa stávam sa tak fotografom aj modelkou :) Ako moja dobra kamarátka raz povedala: „Nik nie je lepším modelom, než my sami…“ Och aká pravda!

Milujem vzťah ktorý vzniká medzi nami a oblečením, ako nám pomáha formovať našu osobnosť a reprezentovať rôzne fázy nášho života. Mojim mottom je „Vytvorme si taký život, aby sme ho žili a milovali!“. A náš outfit je prvá vec, ktorú vytvárame / navrhujeme. Stávame sa tak návrhármi skôr než sa zamyslime o ťažkom význame tohto slova. Sme všetci návrhári vlastného života s nárokom na možnosť sebavyjadrenia. Koho zaujíma, čo je „IN“ alebo „OUT“ tuto sezónu. Nesnažte sa zapadnúť do davu, naopak skúste z neho vystúpiť. Byť sám sebou, je to čo je naozaj originálne. Nie som tu aby som vytvárala nový módny trend, len chcem zdieľať, inšpirovať a povzbudzovať. Vytvorte si svoj vlastný jedinečný štýl, ktorý vyhovuje vášmu telu, duši a životnému štýlu.

Krása vyžaduje obete!

Moja mama často hovorieva: „Krása vyžaduje obete!“ Vždy si na to spomeniem keď sa sťažujem na nepohodlné topánky… Ja som však zástancom toho že štýlové veci môžu byť pohodlne a pohodlne veci sa môžu nosiť s eleganciou. Neznášam nepohodlie, negatívne to ovplyvňuje moju náladu a prebúdza vo mne zúrivé monštrum! Je jedno kde, s kým a ako moc sa bavíte, boľavé nohy vám zaručene skrivia tvar. Dlhoročnou praxou som tak dospela k dvom záverom – NIKDY nešetriť na topánkach a čim vyššie tým drahšie! Naše nohy a okolie si to zaslúžia :)

Za čias ZSSR

Moja babička bola naša rodina krajčírka a Burda bola jej Biblia! Tento časopis bol vtedy našim jediným spojením s západnými módnymi trendami. Ten kto mal šijací stroj a Burdu už potreboval len jedno, zohnať latku! ZSSR jednoducho nebolo miesto pre módne sny… nebolo to miesto pre akékoľvek sny (ale to je iný príbeh). Potom, čo sa nám podarilo zohnať latku, babička sa postarala o užasnú ladiacu kolekciu, a využila ju do posledného milimetra. Perfektne zladené oblečenie a doplnky, dokonca moje bábiky mali šaty ladiace s tými mojimi! :) Jednoducho sen každého dievčaťa – šaty na mieru a 100%-ne originálne.

V umeleckej rodine bolo vždy všetko o farbách, predstavivosť & experimentovaní! A potom som počula tu dobru známu teóriu, že človek by mal mať maximálne 2 farby na sebe! Ach aká blbosť! Ak nie ste mníška, noste si toľko farieb koľko sa vám chce (bez ohľadu na vek)! Ide len o vkus a zladenie.

20141121_185232913_iOS

Priznávam že občas sa aj mne stalo že som prijímala nové módne trendy s nepochopením :) Dokonca som hovorila: „OMG* pozri sa, čo to ma na sebe?! To je už moc! Prosím zastreľ ma, keď si niekedy kúpim niečo také!“ :) No chlapci a dievčatá, našťastie stále žijem :D Možno že som mačka… chm. Nielenže som nažive ale som aj hrdým majiteľom dlho nenávidených úzkych elastických riflí & Uggs čiziem (ešte aj zo zubami)! Myslím že by sme sa všetci mali snažiť vyhnúť týmto extrémnym poznámkam :) Kto vie čo budeme nosiť o rok a čo nám módne trendy zase natlačia do skrine.

Aký je môj štýl?

Páčia sa mi lodičky a tenisky; Sukne a nohavice; Rifle a šaty; Farebne a čiernobiele; Športove a elegantne; Pohodlne a sexy. To je Bilo štýl :) Je to len oblečenie, neberiem to tak vážne, nejde o život. Nebežím do obchodu za každou novou kolekciou. Rada kombinujem staré a nové. Často sa oblečiem do toho čo na mňa prvé skočí z police :) Hlavne je sa cítiť dobre a pohodlne. Môj postoj je vždy rovnaký: „Nekukaj keď sa ti neľúbi!“ :)

Módne vyznanie

Ladenie

Moja malá závislosť… Zladiť sa do najmenšieho detailu. Myslím, že je to súčasť môjho OCD*, ale prináša to outfitu určitý šmrnc a pointu :) Na druhej strane rada kombinujem nekombinovateľné. Je to zaujímavé nájsť niečo čo spája protiklady a vytvára z nich perfektný celok. Taká moja malá zábavka.

Módne doznanie

Nazývam Londýn mojim domovom, je to šialene mesto. Zmiešalo sa tu veľa zaujímavých, originálnych, unikátnych a štýlových osobnosti z celého sveta. Každý deň môžete stretnúť na ulici ľudí v jedinečných módnych kúskoch. Jedným z dôvodov je široká ponuka a šialené výpredaje. Hlavne je to však o ekonomickej stabilite, slobode prejavu a odvahe. Proste si noste čo chcete, kedy chcete. To je Londýnsky štýl! Kto by ho nemiloval?!

Neprispôsobila som sa kresťanským zasadám obliekania na zakladke. Ani kancelárskym uniformám. Možno tvrdohlavé, pre mňa je to však súčasťou môjho ja. Naše telo je náš najdrahocennejší majetok, malo by byt na nás čim ho „obalíme“. Kontrasty ci ladenie. Staré ci nové. Drahé ci lacné. Ukážte svoju povahu a pridajte troška odvahy. Cítiť sa pozitívne sám zo sebou, vo svojej vlastnej koži, je najdôležitejšie a JEDINE módne pravidlo! Koho zaujíma, čo je teraz v móde, možno sa to už zmenilo kým ste dočítali tento článok :D


„Vždy buď sám sebou. Jedine že by si mohol byť Batman. Potom buď Batman! „


2018_Mirina
Mirina Collections – Gemini náhrdelník

Fakty:

  • Burda – drahocenný časopis s množstvom inšpirácie & nápadmi na oblečenie. Cirkulujúci medzi rodinou a priateľmi ako poklad! Ak ste boli ten šťastlivec čo za dôb Sovietskeho zväzu dostal vízum a možnosť cestovať na západ, pravidla boli jednoduché: Nevracajte sa! ALEBO aspoň dones nový výtlačok Burdy!
  • V roku 1949 Aenne Burdová založila módny časopis a vydavateľstvo vo svojom rodnom meste Offenburg v Nemecku. V tom istom roku začala vydávať časopis Favorit, ktorý bol neskôr premenovaný na Burda Moden. Prvé číslo časopisu Burda Moden bol publikovaný v roku 1950. Aenne Burdová bola vydatá za zakladateľa Burda Group čo je jednou z najväčších nemeckých mediálnych spoločností.

Autumn-2015-StyleList

* OCD – obsessive compulsive disorder – obsedantno-kompulzívna porucha
*OMG – Oh my God – Oh môj Bože

FOTO:
náhrdelník: Mirina Collections – Nakupujte online s 20% zľavou! Kód – lesia20
tenisky: Aldo
zlaté lodicky: River Island
biele tricko: Zara
taška: Accessorize
slnecne okuliare: Kyusu
parfum & rúž: Victoria Secret
prsten, čelenka & lak na nechty: H&M
náušnice: Istanbul, Turecko
perlový náhrdelník: Primark

Pridaj komentár